Handball
|
Greece
— Netherlands
08 May 15:15
|
|||||||||||||||||
|
|
Romania
— Czech Republic
08 May 15:30
|
|||||||||||||||||
|
|
Faroe Islands
— North Macedonia
08 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Spain
— Serbia
08 May 20:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Georgia
— Austria
09 May 15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Lithuania
— Hungary
09 May 17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Slovenia
— Switzerland
09 May 17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Italy
— Montenegro
09 May 19:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Odense
— Bietigheim
05 May 13:00
|
1st Leg 26:30
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Esbjerg
— Ferencvaros
05 May 15:00
|
1st Leg 26:25
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Flensburg-Handewitt
— Dinamo Bucuresti
25 May 15:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Rhein-Neckar Lowen
— Fuchse Berlin
25 May 17:00
|
|||||||||||||||||
|
|
Aalborg
— Bjerringbro-Silkeborg
05 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fredericia
— GOG
05 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mors-Thy
— Ribe-Esbjerg
05 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skjern
— Ringsted
05 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Horsens
— Bjerringbro
05 May 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skanderborg
— Ringkobing
05 May 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Flensburg-Handewitt
— 1898 Stuttgart
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Rhein-Neckar Lowen
— Hannover-Burgdorf
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fuchse Berlin
— Gummersbach
05 May 14:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Wetzlar
— Kiel
05 May 15:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Lemgo
— Magdeburg
05 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
HSV Solingen-Grafrath
— Metzingen
17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
09 Dortmund
— Sachsen Zwickau
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bad Wildungen
— Thuringer
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Oldenburg
— Neckarsulmer
05 May 15:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Puerto Sagunto
— Ciudad Encantada Cuenca
17:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Balonmano Nava
— Benidorm
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ademar Leon
— Torrelavega
05 May 11:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Helvetia Anaitasuna
— Puente Genil
05 May 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Balonman Cangas
— Barcelona
05 May 17:30
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Granollers
— La Rioja
05 May 19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Storhamar
— Sola
07 May 17:15
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||
|
|
Follo
— Volda
05 May 15:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
USAM Nimes
— Ivry
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Nantes
— Chambery Savoie
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Dijon
— Paris
05 May 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Saran
— Montpellier
05 May 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Besancon
— Toulon Metropole Var
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Achenheim
— Merignac
19:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Les Neptunes de Nantes
— Nice
05 May 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Onnereds
— Ystads
06 May 18:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Skara
— Savehof
07 May 18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
Onnereds
— Skuru
08 May 18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||
|
|
AA Quilmes
— Sedalo
23:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Fernando
— Villa Ballester
23:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Atletico Lanus
— Manuel Dorrego
05 May 00:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cideco
— SAG Lomas
05 May 00:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vicente Lopez
— Nuestra Senora de Lujan
05 May 00:15
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bartolome Mitre
— Manuel Dorrego
22:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vicente Lopez
— Nuestra Senora de Lujan
22:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cid Mariano Moreno
— Ferro Carril Oeste
23:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Fernando H
— Villa Ballester
22:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
UBA
— Atlanta
23:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Fuchse
— Fivers
19:20
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Hollabrunn
— Barnbach-Koflach
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
St. Polten
— WAT Atzgersdorf
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
West Wien
— Lauterach
18:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Tirol
— Union Leoben
18:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Krems / Langenlois
— Perchtoldsdorf Devils
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
HIB Graz
— Tulln
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
MGA Fivers
— Union Korneuburg
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|